top of page

Víte určitě, že používáte správné produkty ve své rutině?

Aktualizováno: 10. 4. 2021


Není to jen o samotném procesu - posloupnosti jednotlivých kroků v péči o pleť. Důležité je, jaké produkty při své denní rutině použijeme. Jak si ale vybrat správně? Víme, co zrovna naše pleť potřebuje? Co jí dělá dobře a co naopak ubližuje? Rozhoduje značka, nebo cena?


Neexistuje jediná značka, která by pokryla všechny potřeby a stavy pleti.

A ne vždy platí, že cena určuje kvalitu produktu, anebo že co je drahé, to je pro mnou pleť to nejlepší.


Co mne tedy ovlivňuje mne při rozhodování?

  1. vím, jak to v kůži funguje

  2. znám základní parametry hodnocení typu a stavu pleti ...a díky tomu vím, co má pleť potřebuje

  3. mám svůj cíl a vím, jaké mám požadavky na produkt ...co ním řeším

  4. vím, jak číst složení produktu

  5. znám svůj rozpočet

  6. vím, jaké produkty už doma používám ...a vím jak je kombinovat


O tom, jaké kroky v péči o pleť dělat ráno a jaké večer, jsme se dozvěděli v článku Denní RUTINA. Ale to je jen část úspěchu, velký vliv mají použité produkty.


Než s čímkoliv z toho začneme, měli bychom porozumět základnímu fungování pleti a mít obecný přehled. Řekněme si to upřímně, pokud u nové kosmetiky čekáme zázraky za týden nebo dva, tak právě tady máme problém. Nerozumíme tomu, jak naše pleť funguje, jak se obnovují kožní buňky a kolik času pleť potřebuje, aby byly změny vidět.

Takže než o tom napíšu, do vyhledávače zadat “Jak se rodí pleťové buňky? Jak odumírají a jak dlouhou dobu to trvá?” Pak teprve pochopíme, co všechno můžeme v tomto procesu ovlivnit, aby byla naše pleť zdravá a my se cítili skvěle.


Ta náročnější a velmi důležitá disciplína, je popis stavu naší pleti. Existují i přípravky vhodné na všechny typy pleti. Vždy je ale lepší se zaměřit na péči šitou na míru právě dle potřeb naší pleti.


Co tedy hodnotíme?

1. typ pleti podle promaštění (jak fungují naše mazové žlázy?)

normální/suchá/mastná/smíšená

2. stav pleti podle pružnosti/napětí ( jak zralá naše pleť je?)

pružná/mírně ochablá/ochablá

3. stav pleti podle reaktivity (jak reaguje naše pleť na změny?)

odolná/citlivá/přecitlivělá/alergická

4. zvláštní projevy (každý kožní defekt vyžaduje jinou péči)

akné/rozšířené žilky/rosacea/pigmentace


Ovlivňuje nás při výběru kosmetiky třeba kamarádka nebo naše oblíbená beauty blogerka? Pak jen nezapomínejme na to, co může vyhovovat jim, nemusí nám. Mohou řešit jiné potřeby či nedostatky, než řešíme my. Proto je důležité vědět, co chceme. Mít jasno. Nejít bezhlavě do každého doporučeného produktu. Ujasněme si, jak produkt zapadne do naší rutiny. Kdy a jak jej budeme používat, jestli jej opravdu potřebujeme. Aby se nám na poličce nekupily krémy, séra, masky a jiné zázračné produkty. A z poličky by zmizely až by jim skočila doporučená doba použitelnosti.


Jak číst složení produktu?

Nejvíce procentuálně zastoupenou složkou je hned první uvedená složka, nejmenší podíl v produktu má pak ta poslední. Nejčastěji bývá na prvním místě aqua (voda), následuje třeba glycerin nebo nějaká zahušťovadla, emulgátory a pěnidla, parfemace.

Zjišťovat, jaké kosmetické suroviny máte ve svých produktech, se opravdu vyplatí, chráníte tak své zdraví a zdraví svých blízkých. Ono totiž nestačí, že výrobek příjemně voní nebo má hezký barevný obal.

Ještě přidávám tip na dobrého pomocníka pro kontrolu našich kosmetických produktů. Ukáže nám nejen látku, kterou výrobek obsahuje, ale také její bezpečnost.

Mezinárodní názvosloví kosmetických ingrediencí v angličtině (INCI). Anebo seznam v češtině.


I tady platí, méně je více.

Přeji vám, ať máte dobrou volbu ve výběru a pokud si nebudete vědět rady, přijďte na kosmetické ošetření. Potřeby své pleti uvidíte na vlastní oči při úvodní analýze přístrojem. Mí stálí klienti mají konzultace včetně analýzy zdarma.


Těším se na vás!

64 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page